popis zbraní tr2

29. března 2008 v 21:34 |  popis zbraní tr 2

Pistols (Pistole)

Pětačtyřicetikalibrové zázraky. Výborně se s nimi střílí za pohybů, takže skákejte a palte do všeho co vám přijde pod mušku. Neexistuje příšera, která by se s nimi nedala udolat. V tomto díle najdete mnoho uplatnění pro tyto mazlíky, protože nepřátel je opravdu hoodně.


+ nekonečně munice, rychlá střelba, střední dostřel, elegance
- malá účinnost

Shotgun (Brokovnice)

Toto je velmi kontroverzní zbraň. Má spoustu výhod, ale i nevýhod. Je perfektní na pomalé příšery, které s vámi chtějí jít na férovku. Těm pak pěkně férově z metru udělejte z břicha cedník. Hodí se taktéž na lidské oponenty. Ne nadarmo se s ní rozhánějí demonstrace. Bohužel mi chyběla jedna vychytávka, která se objeví až u čtyřky a pětky, a to dva druhy munice. Ale i tak je to nádherná zbraň. V krabičce najdete vždy jen dva náboje (tedy pokud jich není naskládáno na sobě více).

+ velký účinek, výborné na blízko
- nepoužitelné na dálku, pomalá střelba

Uzis (Samopaly UZI)

Bezesporu nejoblíbenější malé samopaly. Z hlavně vypouštějí vysokou rychlostí devítimilimetrové včelky, schopné roztrhat cokoliv. Lara je s nimi také velmi obratná. Salta s výstřely jí nedělají žádné problémy. Zbraně jsou původem z Izraele, ale pro jejich výkony v boji si je oblíbili vojenské a policejní složky a pro jejich vzhled je používají filmoví tvůrci. V zásobnících je neuvěřitelných 80 nábojů.

+ velký účinek, mnoho nábojů v zásobníku, dlouhý dostřel
- nic

Automatic pistols (Automatické pistole)

Pořádně si je v tomto díle užijte, protože jsou fakt skvělé a v dalších už nebudou. Nevím proč se autoři rozhodli je vypustit. Asi se jim zdály zbytečné. Škoda. Je to něco mezi normálními pistolemi a UZI. Používal jsem jen, když mi někdo nestojí za plýtvání munice a zároveň nechci ztratit mnoho života zbytečným bojem. V zásobnících najdete 40 včelek.

+ lepší než pistole
- horší než UZI

Harpoon Gun (Harpuna)

Konečně někoho napadlo, že pod vodou je taky potřeba občas bojovat. Škoda, že se tato zbraň udrží jen tento a další díl TR. Na souši je naprosto nemožná (krátký dostřel, divné přebíjení,...), ale ve vodě je to nádhera. Sice vám chvilku bude trvat, než si zvyknete na plavání a zároveň střelbu, ale pak si na vás netroufne žádná podvodní příšera. Svázané bývají tři šipky.

+ pod vodou skvělé zbraně, střílí tři šipky za sebou, ucházející účinek
- na souši téměř nepoužitelné

M16

Spolu s Automatem Kalašnikova (AK-xx) nejznámější útočná puška na světě. V reálném světě je mnohem spolehlivější AK, ale autoři jsou vlastenci a chtěli dát anglické hrdince radši americkou zbraň, než ruskou (naštěstí ji Lara nemusí čistit. Vojáci ve Vietnamu to měli horší). Jinak, nedá se s ní zároveň pohybovat a zároveň střílet, takže se hodí na silné nepřátele, kteří vám chtějí natrhnout úsměv ručně. Pokud k vám běží, vytáhněte z baťůžku tenhle kanón a oni se k vám většinou nedostanou. Jen si dejte pozor. I když protivník zemře Lara po něm bude střílet pořád. Musíte na chvíli pustit CTRL, Lara zaměří dalšího a můžete začít zase kropit.V zásobníku najdete jen dva náboje :-(

+ velký účinek, rychlá střelba
- málo nábojů v zásobnících, nelze se moc pohybovat

Grenade launcher (Granátomet)

Výbuchy nemohou chybět v žádné akční hře a tak si i Lara přibalila na cestu Granatpistole. Dá se použít jen na méně obratné oponenty, protože granáty letí hodně pomalu (což trošku kazí dojem). Ale pokud se trefíte, tak asi ve třech čtvrtinách případů se nepřítel rozletí na miliony kousků. Granáty vybuchují po dopadu a ,jak už jsem řekl, dělají pěknou paseku. Vždy se zastavte, pokud chcete vystřelit, nebo se netrefíte.

+ velký účinek
- málo granátů, musíte se trefit přesně trefit

Flare (Světlice)

Je tma. Nevidím ani na krok. Co když tam na mě něco číhá? Tak přesně na tyhle myšlenky může šťastný majitel světlic zapomenout. Prostě je vyberete v inventáři, nebo stiskem příslušné klávesy. Se světlicí můžete dělat všechno tak jako bez ní (skákat, běhat, šplhat, …).

Big medipack (Velká lékarnička)

Doplní 100% života.

Small medipack (Malá lékarnička)

Doplní 50% života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama